| Product Name | Galvanized Steel Sheet |
| Standard | AISI DIN EN JIS GB ISO |
| Grade | DX51D+Z,DX52D+Z,DX53D+Z,DX54D+Z,S220GD+Z,S250GD+Z,SGCC,SGCD1,SGC340,SGC400,AZ50A+Z,AZ50B+Z,CS Type A,CS Type B,DC01+Z,DC03+Z DC01+ZE,DC03+ZE,DC04+ZE,DC05+ZE,SECC,SECD,SECE,DC01+ZNi,DC03+ZNi,DC04+ZNi |
| Temper | O,1/4H,1/2H,3/4H,H |
| Width | 600mm-1800mm/custom |
| Thickness | 0.3mm-5mm/custom |
| Length | 1000mm-6000mm/custom |
| Surface Structure | Regular Spangle,Minimized Spangle,Spangle-Free,Zinc-iron alloy (ZF) |
| Processing Service | Forming processing such as flattening, slitting, bending, stamping, passivation, oiling, etc. |
| Price term | Ex-Work,FOB,CNF,CFR,CIF,FCA,DDP,DDU,etc |
| Payment term | TT,L/C,or as customers required |
| Package | Standard export package,or as required |
| Application | Roof panels, keels, steel structures and other corrosion-resistant components, home appliance housings, automobile chassis, photovoltaic brackets and other industrial scenes |
| Delivery time | Within 3-15 days |






